Szanowni Klienci, Mieszkańcy Rzeszowa,

Od dziesięcioleci rzeszowscy pracownicy komunalni ofiarnie służą miastu. Jesteśmy po to, aby Rzeszów był miastem czystym i pięknym, a jego mieszkańcy mogli bezpiecznie korzystać z dróg i ciągów pieszych, bez względu na warunki atmosferyczne. To jest nasz podstawowy obowiązek. Dlatego, ogromną satysfakcję sprawiają nam wszelkie komplementy płynące pod adresem władz miasta z ust ludzi odwiedzających nasz gród nad Wisłokiem. Wielu nie szczędzi słów uznania: - Jest tu czysto, kolorowo i przyjemnie. To zadbane i przyjazne ludziom miasto. Wszędzie widać rękę dobrego gospodarza...

Każdego dnia spotykacie nas na ulicach Rzeszowa. Zmagamy się z odpadami, śniegiem i gołoledzią. Codziennie wywozimy dziesiątki ton śmieci. Uczestniczymy w selektywnej zbiórce surowców wtórnych. Mobilizowani względami natury ekonomicznej narzucanymi przez UE, oraz coraz wyższymi rygorami ochrony naturalnego środowiska, wprowadzamy nową metodę segregacji odpadów "u źródła". Ona warunkuje maksymalne wykorzystanie nowej sortowni odpadów, uruchomionej w czerwcu 2008 roku przy ul Ciepłowniczej. Chcemy przekonać i pozyskać do tych działań jak najliczniejszą grupę rzeszowian oraz naszych partnerów gospodarczych. Wszak wszystkim powinno zależeć na tym, aby odzyskiwać jak najwięcej surowców wtórnych, zaś na wysypiska trafiała jak najmniejsza masa zbędnych odpadów.

Wiemy dobrze, że efekty naszych starań, zarówno przy wywozie odpadów jak i na rzecz utrzymania w czystości miejskich ulic, chodników, placów i zieleni, w decydującym stopniu zależą od harmonijnego współdziałania z mieszkańcami miasta i okolic. Z pełnym szacunkiem i powagą traktujemy każdego klienta - zarówno dużego kontrahenta, jakim są spółdzielnie mieszkaniowe, jak i właściciela małego domku jednorodzinnego, także z sąsiedniego sołectwa. Nasi klienci mogą być spokojni. Jesteśmy solidnym partnerem. Wywieziemy wszystkie odpady komunalne i to w terminie, a ceny regulujemy wyłącznie obligowani względami ekonomii i konkurencji.

Jesteśmy z Państwem na co dzień i od święta. Od wielu lat MPGK zabezpiecza organizacje różnych uroczystości oficjalnych i imprez na terenach ogólnodostępnych. Czyścimy, odświeżamy, pielęgnujmy. Po to, aby Rzeszów mógł z sukcesami zabiegać o kolejne tytuły "miasta ludziom przyjaznego i gospodarnego"

Wiemy, iż zajęcia nigdy nam nie zabraknie. Bo takie są prawa rozwoju i cywilizacyjne wyzwania XXI wieku. Znamy te potrzeby, doceniamy aspiracje rzeszowian, tak kochających swe miasto. Dziś, a także w przyszłości dołożymy wszelkich starań, aby zawsze wychodzić im naprzeciw. Zrobimy wszystko, aby skutecznie zaspokajać oczekiwania władz miasta oraz jego obywateli.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

 

Miejskie Przedsiebiorstwo Gospodarki Komunalnej
- Rzeszów Sp. z o. o.

Telefon (0 17) 8613000, 8613001

e-mail: